Concertagenda Binnenland

Klik indien gewenst op het kopje waar u op wilt sorteren.
printen
Datum/Tijd Plaats/Zaal Orkest/Koor Dirigent/Solist Werk(en)
25-04-2019
Do, 20:15
Utrecht
Tivoli Vredenburg
Radio Filharmonisch Orkest
Markus Stenz
Tomislav Mužek, tenor; Wiebke Lehmkuhl, alt
Das Lied von der Erde
Rudolf Escher -Musique pour l’esprit en deuil
26-04-2019
Vr, 20:00
Heilo
Cultuurkoepel Heilo
Bergens Symfonie Orkest
Arno van Raaphorst
Quirine Viersen, cello
Blumine
Franz Schubert: Symfonie 7, onvoltooide
Max Bruch: Kol Nidrei
Camille Saint-Saëns: Celloconcert nr. 1
28-04-2019
Zo, 11:00
Amsterdam
Concertgebouw
Radio Filharmonisch Orkest
Markus Stenz
Tomislav Mužek, tenor; Wiebke Lehmkuhl, alt
Das Lied von der Erde
28-04-2019
Zo, 15:00
Warmenhuizen
Oude Urulakerk
Bergens Symfonie Orkest
Arno van Raaphorst
Quirine Viersen, cello
Blumine
Franz Schubert: Symfonie 7, onvoltooide
Max Bruch: Kol Nidrei
Camille Saint-Saëns: Celloconcert nr. 1
15-05-2019
Wo, 20:15
Den Haag
Nieuwe Kerk


Sven Weyens, cello en zang; Wouter Vossen, viool; NBT, viool; Hannah Strijbos, altviool; Esther Kuiper, sopraan; Maurice Lammerts van Bueren, piano
Liederen uit ‘Des Knaben Wunderhorn’
Diepenbrock – Berceuse
Dvorák: Pianokwintet nr. 2
24-05-2019
Vr, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw
Residentie Orkest
Nicholas Collon
Rosanne Philippens, viool
Vijfde symfonie
Mozart- Vioolconcert in D KV 208
25-05-2019
Za, 20:30
Den Haag
Zuiderstrandtheater
Residentie Orkest
Nicholas Collon
Vijfde symfonie
26-05-2019
Zo, 14:15
Den Haag
Zuiderstrandtheater
Residentie Orkest
Nicholas Collon
Rosanne Philippens, viool
Vijfde symfonie
Mozart- Vioolconcert nr. 4 in D KV 208
30-05-2019
Do, 20:15
Rotterdam
De Doelen
Rotterdams Philharmonisch Orkest
Rotterdam Symphony Chorus
Lahav Shani
Anna Larsson, alt
Derde symfonie
31-05-2019
Vr, 20:15
Rotterdam
De Doelen
Rotterdams Philharmonisch Orkest
Rotterdam Symphony Chorus
Lahav Shani
Anna Larsson, alt
Derde symfonie
15-08-2019
Do, 20:00
Amsterdam
Concertgebouw
European Union Youth Orchestra
Stéphane Denève
Andreas Ottensamer, klarinet
Vijfde symfonie
Mozart: Klarinetconcert in A KV 622
29-08-2019
Do, 20:00
Amsterdam
Concertgebouw
Gustav Mahler Jugendorchester
Herbert Blomstedt
Christian Gerhaher, bariton
Rückert-Lieder
Beethoven: Derde symfonie ‘Eroica’
15-09-2019
Zo, 11:00
Amsterdam
Concertgebouw
Noord Nederlands Orkest
Michal Nesterowicz
Eleanor Lyons, sopraan
Vierde symfonie
12-10-2019
Za, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw
Nederlands Philharmonisch Orkest
Marc Albrecht
Zevende symfonie
13-10-2019
Zo, 14:15
Amsterdam
Concertgebouw
Nederlands Philharmonisch Orkest
Marc Albrecht
Zevende symfonie
08-11-2019
Vr, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw


Chazia Mourali, spreker; Cora Burggraaf, mezzosopraan; Thomas Beijer, piano
Diverse liederen
Berg - Sieben frühe Lieder
Mahler - liederen
Messian - Trois mëlodies, 1/4
Visman/Coninck - Liedjes van een man zonder ik
Poulenc - liederen
06-12-2019
Vr, 20:15
Utrecht
Tivoli Vredenburg
Radio Filharmonisch Orkest
Edo de Waart
Zevende symfonie
08-01-2020
Wo, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw
Koninklijk Concertgebouw Orkest
Jaap van Zweden
Adagio en Purgatorio uit Symfonie nr. 10 (versie Mengelberg 1924)
Padding - Softly Bouncing (opdrachtcompositie, wereldpremière)
Mahler - Adagio en Purgatorio uit Symfonie nr. 10 (versie Mengelberg uit 1924)
Stravinsky - Le Sacre du Printemps
09-01-2020
Do, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw
Koninklijk Concertgebouw Orkest
Jaap van Zweden
Adagio en Purgatorio uit Symfonie nr. 10 (versie Mengelberg 1924)
Padding - Softly Bouncing (opdrachtcompositie, wereldpremière)
Mahler - Adagio en Purgatorio uit Symfonie nr. 10 (versie Mengelberg uit 1924)
Stravinsky - Le Sacre du Printemps
21-01-2020
Di, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw


Ruby Hughes, sopraan; Joseph Middleton, piano
Rückert-Lieder
Schumann - Liederkreiz op. 39
07-02-2020
Vr, 20:00
Maastricht
Theater aan het Vrijthof
Philharmonie Zuidnederland
Claus Peter Flor
Zevende Symfonie
08-02-2020
Za, 20:00
Eindhoven
Muziekgebouw Eindhoven
Philharmonie Zuidnederland
Claus Peter Flor
Zevende Symfonie
11-02-2020
Di, 19:30
Amsterdam
Concertgebouw
Nederlands Philharmonisch Orkest
Antony Hermus
Totenfeier; delen uit de Vierde en de Tiende symfonie
Symphonie Cinema: The Echo of Being. Première van de nieuwe film van Lucas van Woerkum. The Echo of Being is gebaseerd op biografische elementen uit het leven van Gustav, Alma en hun dochtertje Maria Mahler. 
16-02-2020
Zo, 14:15
Rotterdam
De Doelen
Rotterdams Philharmonisch Orkest
Yannick Nézet-Séguin
Vijfde symfonie
26-04-2020
Zo, 11:00
Amsterdam
Het Concertgebouw
Radio Filharmonisch Orkest
Nicholas Collon
What the Wild Flowers Tell Me (arr. Benjamin Britten)
R. Strauss - Till Eulenspiegels lustige Streiche
Mahler/Britten - What the Wild Flowers Tell Me
D. Sjostakovitsj - Negende symfonie
07-05-2020
Do, 20:30
Den Haag
Zuiderstrandtheater
Residentie Orkest
Nicholas Collon
Eerste symfonie
08-05-2020
Vr, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw
New York Philharmonic Orchestra
Jaap van Zweden
Roderick Williams, bariton
Lieder eines fahrenden Gesellen; Eerste symfonie
Mahler Festival 2020 concert 1
09-05-2020
Za, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw
New York Philharmonic Orchestra
Groot Omroepkoor
Jaap van Zweden
Joélle Harley, sopraan; Sasha Cooke, mezzosopraan
Tweede symfonie ‘Auferstehung’
Mahler Festival 2020 concert 2
09-05-2020
Za, 20:15
Rotterdam
De Doelen
Residentie Orkest
Nicholas Collon
Thomas Oliemans, bariton
Eerste symfonie
Mahler/Britten – What the Wild Flowers Tell Me
Mahler – Lieder eines fahrenden Gesellen
 
Mahler – Symfonie nr. 1 ‘Titan’
10-05-2020
Zo, 11:00
Amsterdam
Concertgebouw

-
Fleur Barron, mezzosopraan; James Newby, bariton; Julius Drake
Diverse liederen
Onderdeel van het Mahler Festival
10-05-2020
Zo, 14:15
Den Haag
Zuiderstrandtheater
Residentie Orkest
Nicholas Collon
Thomas Oliemans, bariton
Eerste symfonie
Mahler/Britten – What the Wild Flowers Tell Me
Mahler – Lieder eines fahrenden Gesellen
 
Mahler – Symfonie nr. 1 ‘Titan’
10-05-2020
Zo, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw
Koninklijk Concertgebouw Orkest
Groot Omroepkoor; Nationaal Kinderkoor
Myung-whun Chung
Gerhild Romberger, alt
Derde symfonie
Mahler Festival 2020 concert 3
11-05-2020
Ma, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw
Berliner Philharmoniker
Kirill Petrenko
Elisabeth Kulman, mezzosopraan; Christiane Karg, sopraan
Rückert-Lieder & Vierde symfonie
Mahler Festival 2020 concert 4
12-05-2020
Di, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw
Wiener Philharmoniker
Daniel Barenboim
Okka von der Damerau, mezzosopraan
Kindertotenlieder & Vijfde symfonie
Mahler Festival 2020 concert 5
13-05-2020
Wo, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw
Berliner Philharmoniker
Kirill Petrenko
Zesde symfonie
Mahler Festival 2020 concert 6
14-05-2020
Do, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw
Wiener Philharmoniker
Daniel Barenboim
Zevende symfonie
Mahler Festival 2020 concert 7
14-05-2020
Do, 20:15
Rotterdam
De Doelen
Rotterdams Philharmonisch Orkest
Rotterdam Symphony Chorus
Lahav Shani
Chen Reiss, sopraan; Sarah Connolly, mezzosopraan
Tweede symfonie
15-05-2020
Vr, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw
Gustav Mahler Jugendorchester
Groot Omroepkoor
Daniel Harding
Nn
Achtste symfonie
Mahler Festival 2020 concert 8
15-05-2020
Vr, 20:15
Rotterdam
De Doelen
Rotterdams Philharmonisch Orkest
Rotterdam Symphony Chorus
Lahav Shani
Chen Reiss, sopraan; Sarah Connolly, mezzosopraan
Tweede symfonie
16-05-2020
Za, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw
Koninklijk Concertgebouw Orkest
Myung-whun Chung
Negende symfonie
Mahler Festival 2020 concert 9 met: van Veldhuizen: Nieuw werk, in opdracht van de Mahler Foundation en het Koninklijk Concertgebouworkest
 
17-05-2020
Zo, 11:00
Amsterdam
Concertgebouw
Radio Filharmonisch Orkest
Klaus Mäkelä
Pianokwartet in a (arr: C. Matthews)
Onderdeel van het Mahler Festival
Zemlinsky- Die Seejungfrau
17-05-2020
Zo, 14:15
Rotterdam
De Doelen
Rotterdams Philharmonisch Orkest
Rotterdam Symphony Chorus
Lahav Shani
Chen Reiss, sopraan; Sarah Connolly, mezzosopraan
Tweede symfonie
17-05-2020
Zo, 20:15
Amsterdam
Concertgebouw
Budapest Festival Orchestra
Ivan Fischer
Gerhild Romberger, alt; Andrew Staples, tenor
Adagio (Tiende symfonie) & Das Lied von der Erde
Mahler Festival 2020 concert 10